O nas

Kochasz wspinanie? A może tylko chciałbyś spróbować swoich sił w tym ekstremalnym sporcie? Otóż w tym celu nie trzeba już organizować sobie weekendowego wypadu w skały. Wystarczy odwiedzić park linowy „Leśna Przygoda”!

O parku…

Park linowy to nic innego jak konstrukcje posiadające sztucznie wytworzone przeszkody z drewna, lin oraz cięgien stalowych. Jego leśna lokalizacja pozwala na bezinwazyjne wykorzystanie solidnych drzew do mocowania tychże przeszkód. Na każdym odcinku na Naszych klientów czekają ciekawe atrakcje składające się z mostów, kładek, belek, pętli, siatek oraz różnego rodzaju zjazdy: na trapezie, drabince czy deskorolce.

Parki linowe po raz pierwszy pojawiły się we Francji i szybko zaczęły rozprzestrzeniać się po całej Europie. Nasz park został oddany do dyspozycji klientów 6 sierpnia 2011 roku. Jego system został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą. Wizyta tu zapewnia niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek na świeżym powietrzu. Uczestnicy programów linowych uczą się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamują barierę lęku wysokości czy strachu.

Dla Państwa dyspozycji są dwie trasy gwarantujące 400 metrów dobrej zabawy! Ponadto zachęcamy do odwiedzenia jedynej atrakcji w okolicy 40 km, a mianowicie mini parku linowego „Maluch” przeznaczonego dla dzieci od 3 do 13 roku życia. Co więcej, dla miłośników wrażeń ekstremalnych, powstały dwie dodatkowe atrakcje - WAHADŁO oraz POWER FUN!

U nas gwarantowana jest zabawa dla całej rodziny!!


Bezpieczeństwo w „Leśnej przygodzie”…

Nasz park został zbudowany według zasad i standardów wyznaczonych przez międzynarodową organizację ACCT (Ropes Course Construction Standards). Park podlega corocznym rewizjom bezpieczeństwa, a ponadto nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwają doświadczeni instruktorzy, którzy ukończyli profesjonalne szkolenia z obsługi parków linowych.

Goście przed wejściem na trasy parku linowego zostają zaopatrzeni w nowoczesny, profesjonalny i przede wszystkim atestowany sprzęt asekuracyjny. Każdy otrzymuje zatem: uprząż pełną, lonżę hydrauliczną oraz kask. Po otrzymaniu sprzętu uczestnicy zostają przeszkoleni z zasad jego obsługi. Następnie samodzielnie pokonują dolne stacje treningowe zawieszone tuż nad ziemią, aby później bezpiecznie pokonywać przeszkody na wysokości 5-7 metrów nad ziemią. Inwestycja w taki rodzaj systemu zabezpieczeń stanowi dla Nas podstawę dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa Naszym klientom w trakcie zabawy."Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl".