Park linowy

PARK LINOWY „MALUCH”

Park linowy „Maluch” – to nasza pierwsza propozycja skierowana dla dzieci już od 3 aż do 13 roku życia. Oferujemy tu system przeszkód zawieszonych na drzewach na niewielkiej wysokości. Każdy maluch jest tutaj bezpieczny, a jednocześnie rozwija swoją sprawność ruchową pokonując kolorowe przeszkody. Spotkać tu może tunele, ruchome mostki, zjeżdżalnię, biedronki, grzybki, kacze nóżki czy zjazd na tyrolce. Łącznie do pokonania jest 9 przeszkód! Zabezpieczeniem są siatki zawieszone bezpośrednio pod przeszkodami. Nad bezpieczeństwem maluchów czuwają dodatkowo instruktorzy oferujący pomoc przy ewentualnych trudnościach.

To jedyna taka atrakcja w obrębie 40 kilometrów!!

TRASY WYSOKIE

Na naszych gości czeka wysokościowy tor linowy składający się z dwóch tras linowych umieszczonych na różnych wysokościach. Na każdej z tras do pokonania jest szereg przeszkód rozmaitego formatu: mosty, kładki, belki, siatki, zjazdy, worki, jazda na deskorolce, drabinie czy trapezie, itp. Łączna długość tras to aż 400 metrów dobrej zabawy!! Przed wejściem do parku linowego, goście, zostają wyposażeni w atestowany sprzęt asekuracyjny: uprzęże pełne, lonże, kask. Instruktor wyjaśnia zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazuje, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Następnie pokonują 3 dolne stacje treningowe zawieszone tuż nad ziemią, aby później bezpiecznie poruszać się na wyższym poziomie platform. System asekuracji jest łatwy do opanowania, a jego prostota polega na wykonywaniu każdorazowo przy pokonywaniu kolejnej stacji tych samych czynności. W każdym momencie uczestnik może wezwać instruktora prosząc o pomoc lub o ewakuacje z trasy. Park został zbudowany według międzynarodowych zasad i standardów. Podlega on corocznym rewizjom bezpieczeństwa. Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy czuwają doświadczeni instruktorzy. System naszego parku został zaprojektowany i stworzony w taki sposób, aby każda osoba, bez względy na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą.

 

 

WAHADŁO 

Największa atrakcja Leśnej Przygody!! Przeznaczona wyłącznie dla osób o mocnych nerwach i dużej odwadze.

Wahadło - Ochotnik zostaje ubrany w uprząż pełną, do której przymocowane są dwa rodzaje lin. Jedna na wysokości klatki piersiowej, za pomocą której wciąga się go na 14 metrów do góry, a druga na grzbiecie, która po „zajęciu pozycji” zostaje wypięta. Wówczas następuje lot z zawrotną prędkością i uczestnik spada w dół ruchem wahadłowym, po czym zostaje wyhamowany. Emocje gwarantowane.


*Osoby niepełnoletnie dopuszczone są wyłącznie za zgodą rodziców/opiekunów prawnych."Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl".