Żyjemy w czasach jakich żyjemy. Mamy dostęp do najróżniejszych wynalazków technologicznych. Możemy wyjeżdżać do egzotycznych krajów. Na naszych ulicach znaleźć można szybkie samochody, dzięki którym możemy się przemieszczać. Mamy dostęp również do najróżniejszych książek opowiadających o czasach współczesnych, jak również tych, które dopiero się wydarzą. Książki o przyszłości cieszą się ogromną popularnością. A jak to jest z książkami, które opowiadają o starych czasach? O tym co już było? Żeby się o tym przekonać warto sięgnąć po książkę pt.”Prokurator Alicja Horn” Tadeusza Dołęgi – Mostowicza (https://www.taniaksiazka.pl/prokurator-alicja-horn-tadeusz-dolega-mostowicz-p-1331269.html).

Kobieciarz o wielu twarzach

Autor tej książki przenosi nas do starych czasów a dokładnie do wczesnych lat trzydziestych dwudziestego wieku. Czy żyło się wtedy dobrze? Jakie wygody mieli ludzie pod ręką? Tego dowiemy się zagłębiając się w książkę opowiadającą o losach Jana Winklera. Jest to człowiek znany w tamtych czasach z tego, że był kobieciarzem o wielu twarzach. Podbił on nie jedno damskie serce i zaraz niedługo potem je porzucił. Oj wiele kobiet mogłoby coś powiedzieć na jego temat. Główny bohater książki jest również awanturnikiem ściganym przez polski wymiar sprawiedliwości za gwałt na nieletniej. Winkler po wielu latach nieobecności (mieszkał w USA) wraca do Warszawy, gdzie znów rzuca się w wir mętnych interesów. Człowiek, który już od dawna znany jest ze swoich przekrętów na nowo zaczął parać się złą działalnością. Pod przykrywką prowadzenia nocnego klubu dostarczał żywy towar do badań pod postacią młodych dziewczyn, które z niewyjaśnionych powodów znikały. Sprawą zniknięć młodych i pięknych dziewczyn zaczyna interesować się prokurator Alicja Horn. Co z tego wyniknie?

Przekręty i zawiedziona miłość

Jak się okazuje, Alicja i Jan zostają kochankami. Jednak po jakimś czasie Winkler porzuca panią prokurator. Czy wyjdzie mu to na dobre? Okazuje się, że nie, bowiem ta doprowadza do jego aresztowania pod zarzutem morderstwa. Czy słusznie? Jak się okazuje nie. Alicja doskonale zdaje sobie sprawę, że Jan jest niewinny, jednak czego się nie zrobi z powodu zawiedzionej miłości? W szczególności, że pani prokurator znana ze swojej skuteczności i siły do walki na sali sądowej doprowadza do wydania wyroku śmierci na Winklera. Czy to znaczy, że sama Alicja ma coś wspólnego z przekrętami”? Tego dowiemy się sięgając po wspaniale napisaną książkę “Prokurator Alicja Horn” Tadeusza Dołęgi – Mostowicza. Jeżeli ktoś szuka wciągającego kryminału o starych i dobrych czasach, to koniecznie powinien zapoznać się ze światem przekrętów kobieciarza Jana Winklera.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com